Być normalną czy szczęśliwą ?
 Być normalną czy szczęśliwą ? Bycie normalnym czyli wpasowanie się w tłum ? Ja to tak rozumiem? Szczęśliwa czy czyli bycie sobą, prawda ? Normalną czyli tak naprawdę jaką ? Jak każdy ? Przecież jeżeli wszyscy byśmy byli tacy sami to świat był by nudny? Każdy by się z każdym zgadzał, nie byłoby żadnych sporów ? Może to lepiej? Może jednak nie ?

Moim zdaniem powinno być się szczęśliwym. Może uznacie to za egoistyczne ale dlaczego mam być taka jak chcą inni ? Wole być sobą jednak pamiętam, że inni też maja uczucia, oznacza to, że mam mówić tak by nie urazić innych. Bycie szczęśliwą czyli bycie sobą, jednak nie jest tylko tym, że wyrazimy komuś własne zdanie jednak tym, że teraz skręcimy w lewo, nie prawo bo tak podpowiada nam serce ! Często jest tak, że kierujemy się rozumem. Przypomnijmy sobie epokę romantyzmu, kiedy to ludzie kierowali się sercem. Panowie śpiewali swoim wybrankom znakomite ballady pod oknem. Słuchali się głosu serca nie zważając na opinię innych. To było normalne! Czemu teraz jest inaczej? Wytłumaczyć można to sobie na wszelakie sposoby, posłużę się tu odpowiedziami innych osób:
Kobiety uważają tak : 

R.K.: Romantyzm, kojarzy się z romantycznością, w sferze miłosnej ale sam jako romantyzm w Wikipedii pisze że romantyzm był ruchem ideowym literackim i artystycznym, wyrażał się w poezji, malarstwie i muzyce. Czyli jako samo w sobie nie ma mowy że romantyzm kojarzy się z miłością romantyczną pomiędzy dwojgiem ludzi. Dlatego myślę nie możemy wiązać tej epoki z śpiewaniem ballad pod oknami. Faktem jest że z pewnością wyrażaniem w ten sposób uczuć miało miejsce między innymi w filmach, książkach i być może w dawnych czasach ale teraz obecnie takie odruchy romantyczności w wyrażeniu miłości są już niemodne chodź dość często bardzo pożądane wśród kobiet. Mamy XXI w, słowa oraz wyrażanie miłości znacznie straciły na wartości , miłość nie jest już tak bardzo pielęgnowana nie obchodzimy się już z nią tak delikatnie jak kiedyś. Sądzę wiec że właśnie dlatego miedzy innymi takie zdarzenia zginęły pomiędzy tymi wiekami. Niekoniecznie wpływ na to miało że przestaliśmy się kierować sercem a opiniami innych ludzi.

W.M.: Dlaczego tak nie jest ? Ludzie teraz naprawdę kierują się rozumem, patrzą tylko na pieniądze i urodę nie liczą się z tym co ma człowiek w sercu... Są bardzo ale to bardzo ślepi i dokonują złych wyborów których potem bardzo żałują i próbują o nich zapomnieć a przecież każdy wie że to nie takie proste.... Ludzie w tych czasach bawią się uczuciami innych i nie zważają na to że ich ranią i to boleśnie... Gdyby dało się cofnąć czas i dać ludzkości to co kiedyś to świat byłby lepszy a ludzie milsi.

M.M.:  Czasy nieustannie się zmieniają, a miłość wyrażana jest na mnóstwo sposobów. Ludzie zdążyli wymyślić mnóstwo trendów, które powoli zastępują dawne obyczaje. Poza tym w dzisiejszych czasach ludzie powoli zatracają romantyzm i odwagę bycia sobą, które niegdyś wpisane były w ludzkie serca.

A.L.: Czemu tak nie jest? Ludzie teraz boja się tego co powiedzą inni , tego jaka inni maja o nich opinie . Dlatego częściej kierujemy się rozumem i podejmujemy rozsądniejsze decyzje ale nie koniecznie lepsze niż gdybyśmy kierowali się sercem i podejmowali decyzje które są bliższe nam i naszemu sercu . Kiedyś było to normalne teraz jest to trudne .

D.P.: Jasne, że było normalne, po to mamy uczucia, żeby z nich korzystać. Często kierujemy się intuicją, otaczamy się tymi, których kochamy itp. Ale rozum jest nie mniej ważny - pomaga nam zachować równowagę pomiędzy szaleństwem a obojętnością, czy to w miłości, czy też w każdym innym uczuciu, bo każdym z nich można przesadzić.  Mężczyźni:

J.M.: Ludzie dojrzeli i są dzisiaj bardziej realistami niż bujającymi w obłokach romantykami. Podchodzą rozważniej do miłości niż kiedyś i zamiast odstawiać uroczyste sceny miłosne wolą skromnie wyznawać ją przed swoją drugą połówką.

M.P.:  Lepiej było gdy ludzie kierowali się sercem i nie zważali na to co inni powiedzą. Każdy powinien robić to co czuje, nie analizować. Serce górą!!!

M.O.:  Żeby, w dzisiejszych czasach zaśpiewać pod oknem dziewczynie, to zaraz każdy ze wsi lub miaście będzie obczajał w oknie i jeszcze na Internet Cię wrzuci.

K.Ć.:  Ciężkie pytanie. Ludzie się zmieniają. Prawda jest taka, że teraz w związku chodzi tylko o jego popularność. Zakochani wszędzie publikują swoje zdjęcia, aby tylko stać się najpopularniejszą parą.Moje zdanie ? 
Ludzie przestali w ten sposób myśleć. Przestali tak bardzo pragnąć romantyzm, szczerej miłości. Zmienił się wiek, zmieniło się postrzeganie ludzi. Moim zdanie jednak powinniśmy kierować się sercem nie rozumem. Dlaczego ? Ponieważ będziemy cały czas myśleć dlaczego tego jednak tego nie zrobiliśmy. Moim zdaniem romantyzm to jedn z rzeczy których powinniśmy kontynuować. Słuchajmy się głosu serc!Być normalnym czy szczęśliwym ? Moim zdaniem w 100% szczęśliwą!  Poznaliście już moje zdanie, a jakie jest wasze ? :) 


Komentarze

 1. Zawsze najważniejsze jest to, by być szczęśliwym. Absolutnie nie jestem normalna i nie chcę taka być! To właśnie czyni mnie taką, jaką jestem! Szkoda, że w dzisiejszych czasach ludzie wolą zakładać maski by nie wyróżniać się z tłumu... Wspaniały post! ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahah tu troszeczkę się zgodzę! Jesteś zdecydowanie orginalna! Dokładnie, coraz częściej tak jest :/ Dziękuję :*

   Usuń
 2. Bądź szczęśliwa i tyle :) zapraszam na nowy post anananas9.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Badz szczesliwa 😚
  Zapraszam nowy xoxo
  http://fashionbypauluu.blogspot.co.uk/2016/02/walentynki.html?m=0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :* Zajrzę :* lifeblondes.blogspot.com

   Usuń
 4. Dokładnie masz być szczęśliwą , a nie udawać kogoś innego i być nieszczęśliwa . Ja w każdej sytuacji jestem sobą jak ktoś ma mnie nie lubić jego sprawa;)

  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się lubić wszystkich, więc to normalne :) Bądźmy sobą ! :D Pozdrawiam :*

   Usuń
 5. Najważniejsze jest to aby być sobą i nie zmieniać się :)
  Super post :)

  http://liikeeme.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. W życiu trzeba wiedzieć, kim się jest. I nigdy nie dać sobie wymówić czego innego. ;)

  http://momentcatcher00.blogspot.com/


  OdpowiedzUsuń
 7. Super blog i posty, śliczne zdjęcia :)
  My też mieszkamy w kujawsko-pomorskiem :D
  Pozdrawiamy

  http://julivblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post! piękne zdjęcia :)
  Karlyss-karlyss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetnie i ciekawie napisany post :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo podoba mi się jak piszesz :) będę częściej tu wpadać ;) zapraszam do mnie :) http://letmeyourself.blogspot.co.at/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Jest to dla mnie wielka radość :)

   Usuń
 11. Super że przytoczyłaś też zdania innych na ten temat uwzględniając w nim swoje :)
  Dobry tekst! foto-by-sara.blogspot.com obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny, bardzo mądry post. Też jestem zdania, że trzeba kierować się sercem, a nie rozumem. Teraz niestety cieżko znaleźć prawdziwego romantyka. Faceci uważają, że to coś złego, my uważamy przeciwnie. :) Może jeszcze kiedyś to się zmieni. Świetny blog!

  killa-killaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Dokładnie, nie rozumiem tego :/ Oby ! :*

   Usuń
 13. świetny blog ;)
  http://fashionandbeautyzuu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Zawsze powinno się słuchać głosu serca, ale jednocześnie wybierać to co dobre. Pozdrawiam :)

  http://michalinaslife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Słuchamy głosu serca ale z uwagą! :) Pozdrawiam ;)

   Usuń
 15. W zyciu wazne jest bycie szczesliwym.
  Bardzo fajny post i zdjecia
  Obserwuje http://kinicz.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 16. Moim zdaniem najważniejsze jest by być szczęśliwym czyli być sobą. Trzeba kierować się tym co czujemy a nie wpasowywać się w to co myślą inni. Ciekawy post i bardzo ładne zdjęcia. Pozdrawiam i zapraszam www.szalonaa-ja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Cudowny post To prawda najważniejsze jest żeby żyć pozwytywnie i szczęśliwie ♥

  OdpowiedzUsuń
 18. Najważniejsze jest to aby być szczęsliwym i przede wszystkim sobą w tych czasach jest dużo ludzi którzy zakładają maski.

  http://moniqa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Moim zdaniem lepiej jest być szczęśliwym :)
  Bycie normalnym i w pasowanie sie w tłum itp. może sie nie spodobać i wtedy jest sie smutnym xD
  Bardzo fauny post :)
  photographer-big-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Kiedyś myślałam że lepsza jest ta 2 opcja. Bardzo się pomyliłam :)

   Usuń
 20. lepiej być sobą i robić to co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. ;)
  http://nofik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Teraz jestem normalna, ale nieszczęśliwa. Wolę być normalna, bo nie zawsze będąc szczęśliwą jesteśmy normalni :/ Trochę nie po polsku, ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi :))
  Ta moja niesamowita filozofia :))
  Super blog :D
  http://ksiazki-wiktorii2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Mega podobają mi się twoja zdjęcia jesteś bardzo ładna Powodzenia !
  http://naciakaglamour.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Warto być sobą i nie zmieniać sie pod wpływem grupy :)

  Zapraszam do obserwacji naszego bloga !:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja wychodzę z założenia że w życiu trzeba dążyć do własnego szczęścia, co by się nie działo. Mamy to też z Narzeczonym wytatuowane - 'Don't worry' u niego i 'be happy' u mnie. Ma to dla Nas wielkie znaczenie bo właśnie takim mottem kierowaliśmy się przy poznaniu się i zdecydowaniu na związek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajna historia. Tatuaż zostaje na całe życie, a taki który ma wspaniałe znaczenie jest najlepszy :) Pozdrawiam !

   Usuń
 25. Wydajesz się być bardzo młoda. Ale - tutaj Cię nie pocieszę- jako nastolatka też miałam różne rozterki. Teraz mam parę lat więcej (ale bez przesady, po prostu uciekła mi jedynka z przodu) i powiem Ci... że nadal je mam. Dobrze jest byc wrażliwym. Ważne jednak, żeby umieć zachować dystans. Pamiętaj, żeby zawsze być sobą!

  Zapraszam Cię również do mnie, gdzie sprawdzam, czy istnieje tańszy zamiennik kultowego kremu Effaclar Duo+ : http://maginspires.blogspot.com/2016/02/tanie-rozwiazanie-effaclar-duo.html Pozdrawiam ciepło! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że problemy jakie mamy teraz w przyszłości będą wydawać nam się błahe. Problemy mamy z wiekiem raz mniejsze raz większe. Myślę że jestem na to przygotowana :) Dystans jest bardzo ważny ;)

   Usuń
 26. Uwielbiam oglądać filmy które kończą się happy endem, jestem wielką romantyczką. Staram się robić wszystko by być szczęśliwa i lubie uszczęśliwiać innych. Bardzo fajny post. Buziaki :*
  http://martynasobczak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja osobiście lubię dramaty ale potem płaczę :D Jasne ! Życie mamy jedno i więcej go nie powtórzymy więc czemu mamy się smucić ? :D Bądźmy szczęśliwi !

   Usuń
 27. Z tymi balladami śpiewanymi pod oknem to byłbym ostrożny. Ballady Mickiewicza nie polegały na tym, że on je śpiewał. Mimo wszystko fajny post i życzę powodzenia :D
  http://troche-od-rzeczy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha każdy ma swoje zdanie :) Bardzo dziękuję i również życzę powodzenia :)

   Usuń
 28. Bardzo wazne jest bycie szczesliwym !

  Zapraszam : http://lucy-lusia2.blogspot.com/ jesli Ci się spodoba zaobserwuj !
  Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszam do polubienia FANPAGE-KLIK Będę bardzo wdzięczna !

  OdpowiedzUsuń
 29. W 100% zgadzam się z Twoją opinią ;) Trzeba być szczęśliwym i wtedy można coś osiągnąć =)
  Świetny post ! Widać, że się przy nim napracowałaś :D
  super blog! Obserwuję ;)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę ! Dokładnie ! Dziękuję :** Troszeczkę :D

   Usuń
 30. W zyciu wazne jest bycie szczesliwym. :D

  http://sandraxd756.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Ważne jest być szczęśliwym a do szczęścia wiele nie jest potrzebne ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. Ostatnio bardzo polubiłam twojego bloga! Cudownie piszesz! Zazdroszczę Ci tego! :*

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz